Fix 1. menüsor
MY-DIET PROGRAM | FIX 1. MENÜSOR
A program nagyon komplex, megtanítja az általam fejlesztett VARÁZSMENÜ rendszer alapjait, amihez biztosítok 7 db FIX menüsort is. Ez ne tévesszen meg senkit, mert ez nem azt jelenti, hogy 7 db egész napos menüsorotok lesz csupán. Ez a program ugyanis úgy lett tervezve, hogy csererendszerrel az ételek szabad tervezése bárhogyan lehetséges.
Ennek a rendszernek az alapjait fogjuk lefektetni, és a gyakorlatban is megmutatom, mit jelent pontosan a FIX menüsor.
MIT JELENT A FIX MENÜSOR?
FIXEN:
- betartok mindent a programban, amit kell
- megteszek önmagamért mindent, ami csak tőlem telhető
A 7 db FIX menüsorról mindent meg fogok nektek tanítani, így velem együtt tudtok majd ötletelni a napi menütervezéshez. Ez egy önállóan végezhető program, amiben akkora szabadságot ad az étrend, amely miatt megunhatatlan lesz, illetve sokszínű.
Eleinte végig fogunk menni a 7 db FIX menüsoron, majd átváltunk a FIX CHILL menüsorra is.
Hogyan épül fel a hetünk?
5 db FIX és 2 db FIX CHILL napunk lesz.
A FIX és FIX Chill napok váltakozása ellehetetleníti, hogy vágyódj olyan ételekre, amiket korábban szerettél.
A FIX napokon kicsit könnyebb, egyszerű, szigorúbb, de istenien finom a menüsor.
A FIX CHILL napokon pedig jön a lazítás fitt módon, mert készítünk majd pizzát, hamburgert, akár töltött káposztát is. Tehát semmiről nem kell komolyan lemondani, csak megtanuljuk a fitt verziókat.
FIX 1. MENÜSOR
Reggeli: ham & eggs
- Hozzávalók: 2 db tojás, 100 g baromfisonka, 100 g spenót, 1 ek olívaolaj, MySenorita kollagén fűszersó, 100 g friss zöldség, 40 g pur-pur kenyér
- Recept: A tojást verjük fel fűszersóval. A sonkát vágjuk kockákra. Olívaolajat csurgassunk a serpenyőbe. Öntsük rá a tojást a serpenyőben nagy palacsinta méretűre, dobjuk bele az aprított sonkát és zöldségeket. Amikor már majdnem kész, hajtsuk félbe az omlettet, és süssük készre. Fogyasszunk mellé friss zöldséget és friss kenyeret.
Tízórai snack: habos latte
- Hozzávalók: 200 ml zabtej, v. tetszőleges növényi tej, v. tej, 12 g MySenorita édes ízű kollagén
- Recept: 12 g MySenorita kollagénport keverjünk el növényi tejjel, majd kézi habosítóval, vagy géppel habosítsuk latténak.
- Ajánlott MySenorita ízek: írkávé, jegeskávé, rumos dió, csokoládés-mogyoró mousse, mascarpone-vanília, de a kollekció folyamatosan változik, így érdemes minden limitált finomságot is kipróbálni a számodra tetszők közül
Ebéd és uzsonna: édesburgonyás brassói
- Hozzávalók: 300 g pulykamell, 320 g édesburgonya, 200 g zöldbab, 2 szál kisebb sárgarépa, 2 kisebb darab hagyma, 24 g MySenorita kollagén fűszersó, víz, 2 ek olívaolaj
- Recept: A pulykamellet vékonyra szeleteljük. Elkészítjük a pácot: összekeverjük az olajat és a fűszersót. A pulykamellet megforgatjuk a pácban. Serpenyőre dobjuk, készre sütjük. A megmaradt hús szaftjára dobjuk az édesburgonyát, répát és zöldbabot, amit előtte felfőztünk vízben, s pirítsuk együtt.
Vacsora: erdei-gyümölcsleves MyShake
- MySenorita My-Shake turmix, vagy krémes puding: keverjünk ki 30 g italport 200-300 ml tejjel, vagy cukormentes növényi tejjel.
FELMERÜLŐ GYAKORI KÉRDÉSEK
Ha valamit nem szeretek, hogyan cserélhetem?
Az ingyenes programban megtalálható a cserelista, de ezt a FIX menüsorokban meg fogom gyakorlatban is tanítani. Minden menüsort 2 napra főzünk. Az 1. napon bemutatom az alap menüsort, a 2.napon a cseréket és variációkat is átbeszéljük.
A menüsort lehet-e használni inzulinrezisztencia, PCOS, diabétesz, pajzsmirigy gondok mellett is?
IGEN! A teljes program hormonális problémák szabályrendszereire lett ültetve! Erről a 12 hét alatt dietetikai előadásokat is fogok tartani.
Mennyi kalóriát tartalmaz a menüsor?
1500-1600 kalória körül van makrózva. A programban megtanuljuk az egészségtudatos étkezés alapjait. Az egészséges hormonháztartás MEGKÖVETEL 1500 kalóriás napi fogyasztást, ennél alacsonyabb sávok sajnos megalapozzák a pajzsmirigy alulműködés és az inzulinrezisztencia kialakulását, a női petesejtek minőségét rontját. Akinek nagyon magas az induló súlya, nincs szüksége jóval magasabb kalóriára, mert "nem etetjük a túlsúlyt". Ha úgy érzed, ez a menü kevés, annyival toldd meg a napi menüt, hogy 20-30 g-gal növeld a mennyiségeket. Pl. 150 g pulyka helyett 180 g-ot számolj ki, 160 g édesburgonya helyett 190 g-ot mérj ki. Ezt is alaposan meg fogjuk tanulni együtt.
Hogyan lehet felosztani a napi menüt?
Az ideális az, hogy 1 órán belül reggelizünk ébredés után, majd 3-4 óránként eszünk. Lehet enni 18 óra után, de lefekvés előtt kb 1,5 órával együnk utoljára.
Az ebéd és uzsonna azonos a menüsorban, ennek időgazdálkodás az oka. Ha nem kell több felé főzni több féle menüsort, rengeteg időt spórolsz a konyhában.
Ennek felosztása többféle lehet, életviteledhez igazítva. Az ebéd és uzsonna mennyisége a programban már együttesen adja ki a két étel szükséges gramm mennyiségeit, tehát ez az ebéd és uzsonna együttes adagja. Fele az ebéd, fele az uzsonna.
Feloszthatod így:
- 1/2 ebéd, 1/2 uzsonna
- 2/3 ebéd, 1/3 uzsonna
- 1/2 ebéd, 1/4 tízórai és mellé a snack, 1/4 uzsonna
- soha ne görcsölj rá, ne passzírozd bele az életedbe, hanem az életedre húzd rá a lehetőségeket, és élvezd az egészet
FONTOS KIEGÉSZÍTÉSEM
A következő 12 hétben mindent meg fogok tanítani:
- a kiskapukról
- a vacsora variálásáról
- az ebéd és uzsonna kombi szétválasztásáról, variálásáról
DE!!! Először végig megyünk az alap tananyagon, és miután minden érthető, minden rögzült, utána fogunk haladó szinten is gondolkodni. Akinek az alapok hiányoznak, nem stabilak, ott minden variálás végzetes pufferral, tévúttal járhat. Ezért csak annak szabad majd variálnia bármit, aki álmából felébredve is össze tud tenni egy napi menüt hibátlanul, megingás nélkül képes is azt tartani. De azért vagyok én itt, hogy ebben segítsek, a kivitelezésben pedig óriási tudást adjak.